Olan biten

Petrol ararken Atatürk buldu

Dünyanın en tuhaf haberine Hürriyet Gazetesi'nin dünkü sayısında rastlandı."Türk kadın profesöre önemli görev" başlıklı haberle aynı sayfada yer alan habere göre 7 bin 500 metrekarelik bir alana 3 bin gönüllü asker tarafından gizlice yapılan Atatürk portresi ortaya çıkarıldı. Bunu evet, bir Türk jeolog, Sezgin Aytuna adında kimliği belirli bir kişi başardı. Jeolog, portreyi uzaydan da gördüğünü iddia etti.

Portre meğer ki ise, 1982 yılında Elazığ'da askerliğini yapan Mustafa Aydemir adındaki bir başka kimliği belirli şahıs tarafından yapılasıymış. Bu iş için 3 bin gönüllü askerin 29 gün boyunca sabah saat beşbuçukta yataklarından kaldırılıp çalıştırıldığını belirten Aydemir, beyaz boya için boya atıklarını, siyah boya için ise motor yağı kullandığını söyledi.

Portrenin 3 bin kişilik ordusunun hali hazırda Mihalıççık ilçesi mücavir alan sınırlarını kaplayacak biçimde yeni bir Atatürk portresi çizmek için gizli gizli faaliyet gösterdiğini söyleyen Aydemir, "Aslında portreyi herkesten gizliyorduk. Uzay'a çıkıp bakabileceklerini tahmin etmedik tabi. Sırrımız ortaya çıktıktan sonra işin tadı kaçtı. Bundan böyle portre mortre yapmıycam. Yoruldum. Ne lan bu" şeklinde ifadeler kullanarak konuştu.

Peki bu jeolog o mevkide ne arıyormuş? Valla orası biraz karışık. Adam, “Türkiye Petrol Jeologları Seminer Dizisi” dolasıyla TPAO Araştırma Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde konuşma yapmış. Niye yapmış, yapmışsa neden petrol araştırmaları ile ilgili işlerden değil de Elazığ'ın dağlık yerindeki Atatürk portresinden sözetmiş anlayamadık.
.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.